Szabad-e emelgetni a nyakad fekvenyomás közben?
2015-01-20
Vannak bizonyos érdekes szokásaink a gyakorlatok kivitelezése közben, amelyekről vagy elgondolkozunk, hogy okozhatnak-e problémát, vagy nem. Általában nem törődünk ilyesmivel, és ebből lesz a baj.
A fekvenyomás önmagában sem a világ legegészségesebb gyakorlata, de ráadásul a teljesítménykényszer miatt - hiszen legtöbben meg sem próbálnak technikával mellizmot terhelni, ehelyett a súlyt teszik a lehető legnagyobbra - különösen nagy terhelést ad az ízületekre.
A fej nem érintkezik a paddal: TILOS így végezni a nyomást
A nehéz súly nyomása egyfajta görcsös állapot, hiszen összetett izommunkával próbáljuk kipasszírozni a rudat. Ilyenkor sokan próbálnak olyan testhelyzetet felvenni, amiben könnyebbnek érzik az ismétléseket.

Gyakori megoldás a fej felemelése. Sokaknak fel sem tűnik, de kinyomáskor felemelik a fejüket, felfelé nyújtják a nyakukat mind vízszintes, mind fekvenyomásnál.

Persze önmagában ez a mozdulat nem elég, de a legtöbb embernek már eleve problémás a nyaki gerincszakasz: mindazok, akik ülő munkát végeznek például, gyakran rendelkezdnek rossz testtartással. Nagyon sokan tartják előrebuktatva a fejüket, azaz előrefelé mutat a nyakuk: ez szép lassan olyan pozícióba mozdítja a nyaki gerincszakasz porckorongjait, amiből sérv alakulhat ki már egy rossz mozdulat hatására is.

Kerüljük tehát a kényelmességet fokozó mozdulatokat edzés közben.
Ne emeljük fel a fejünket sem fekvenyomáskor, sem ferdepados nyomáskor, hanem tartsuk a nyakunkat a lehető legjobban egyenesen, a gerinc vonalában.
Bodybuilder Testépítő Webmagazin havi legolvasottabb cikkei
Kérdésed van a cikkel kapcsolatban? Tedd fel!
Ebben a rovatban kérdéseket csak regisztrált felhasználóink tehetnek fel!
Kérlek, jelentkezz be!